Popis názvů různých tvarů ridge


Kaem (jehla)

je ridge bez korunek. Je to jen pruh srsti běžící v opačném směru než zbytek srsti těla ve tvaru jehly od přední části ramen až k zádi. Normální velikost je 2-2,5cm šířky. Tento typ ridge je velice běžný.


Phaen

je další typ ridge bez korunek. Vzor je stejný jako u typu Kaem (jehla), ale phaen je širší 4-5cm. Tento typ není příliš obvyklý, vyskytuje se zřídkakdy.


Thep-pa-nom nebo také Pa-nom či Prom (pero)

je taktéž ridge bez korunek. Srst u tohoto ridge neběží v opačném směru růstu srsti jako je tomu u typů Kaem nebo Phaen . Ale srst na levé a pravé straně páteře by se měla zvedat a protínat se se srstí uprostřed. Toto vytváří vzor, který vypadá jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Tento postup se v thajštině nazývá wai. Je to jako když dáte dvě ruce k sobě v úrovni hrudníku, abyste pozdravili jiné lidi. Tento typ ridge můžete obvykle vidět u psů s dlouhou srstí.


Tha-nu (šíp)

ridge neboli Look-sorn je ridge s korunkou. Začíná dvěmi korunkami na každé straně ramen, víry se navzájem setkávají, poté běží podél páteře ve tvaru šípu. Tento typ ridge se hojně vyskytuje. Pokud zkřížíte psa s typem Thanu se psem jiného typu ridge, výsledkem mohou být štěňata s rozsáhlejšími typy ridge.


Pin ridge

je ridge s mnoha korunkami. Začíná korunkou v přední části ramen, která mohou mít více než jednu na každé straně. Vytvářejí vír a protínají se, poté pokračují dolů k páteři. Mohou být také dvě korunky na každé straně uprostřed zad. To způsobuje větší množství srsti rostoucí v opačném směru. Uprostřed zad jsou dvě korunky, na každé straně jedna, což způsobuje velkou plochu srsti rostoucí na zádech v opačném směru. Poté sbíhá dolů do bodu záškrtu. Tento ridge se také nazývá Lute (loutna) ridge.


Bai-pho či Ma ridge

má stejný vzor jako Pin ridge. Rozdíl je v tom, že tento ridge bude mít mnohem rozsáhlejší tvary a kousky srsti rostoucí v protisměru až do konce. Tento typ ridge může růst až k bokům těla. Podobá se tvaru Bho-Di (listu) nebo sedlu. Tento vzor se vyskytuje velmi zřídka.


Violin (viola) ridge

je tvořen třemi páry korunek umístěných v různých částech zad. První pár korunek se nachází v přední části ramen. Druhý je umístěný níže směrem k střední části zad. Jedna korunka je na pravé a druhá na levé straně zad. Třetí pár korunek je malý a vytváří tvar houslí, poté se sbíhá dolů směrem k záškrtu. Violin ridge vypadá zvláštně a vyskytuje se zřídka.


Bowling Pin ridge (kuželka)

je tvořen korunkami umístěnými podél páteře, což vypadá jako kuželovitý špendlík. Není třeba, aby byla korunka situovaná v přední části ramen. Těsně uprostřed zad jsou umístěné dvě korunky. V zadní části ramen jsou v široké vzdálenosti další dvě korunky. Tyto vzory vytvářejí tvar kuželovitého špendlíku.


Hu-kra-taj ridge

je tvořen dvěmi výraznými oválnými tvary rostoucími po obou stranách páteře. Tvoří vzor připomínající sedícího králíka s nastraženýma ušima. Hu-kra-taj ridge se také vyskytuje zřídkakdy.


Thajský ridgeback